Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Korona vírus – ako prežiť blížiacu sa apokalypsu?

od | mar 9, 2020 | Valach odporúča | 0 komentárov

Pozor, pozor, extrémne nebezpečný korona vírus je už aj v Česku a Rakúsku, dokonca už aj na Slovensku a vyplieni celú krajinu, od Tatier k Dunaju! No dobre, dosť bolo hry na médiá, poďme do reality.

Korona vírus je ako novo predstavený Iphone – kto o ňom nerozpráva, akoby ani nebol súčasťou modernej civilizácie. Kričí na teba z rádia, televízora, internetu a nejakú tú zmienku o ňom nájdeš aj na dverách verejných toaliet. Už len čakám, kedy sa objaví aj na billboarde v centre mesta. Takúto popularitu mu nepochybne tíško závidí nejedna celebrita.

korona vírus

Sám korona vírus je pritom z tejto všetkej popularity podľa mňa tak trošku zmätený. On chcel chudáčik žiť pokojný usporiadaný život v spoločnosti čínskych netopierov, no jedna hladná Číňanka mu razom všetky jeho životné plány zmenila. Veď to poznáš, keď si hladný, nie si to ty. Alebo inak, v núdzi zješ aj netopiera. Práve tejto čínskej „netopierožrútke“ môže korona vírus poďakovať za bezplatnú cestu okolo Zeme. Jeho púť začala v meste Wu-chan, odkiaľ vycestoval prakticky do všetkých kútov sveta. Momentálne sa napcháva aj talianskymi špagetami a v čase, keď čítaš tento článok, už možno okúsil aj tradičné slovenské bryndzové pirohy.

Korona – hrôza, strach, panika

Svet tohto čierneho pasažiera nevíta s radosťou, práve naopak. Krajiny sa snažia korona vírusu stopnúť jeho dovolenku už na letiskách. Každému cestujúcemu merajú teplotu a u koho zistia príznaky, ide do karantény. Nakazeného človeka zavrú do izolovanej miestnosti, jedlo a pitie mu nosia v skafandroch a čakajú, kým sa z tohto hrozivého stavu nevylieči. Každý, kto s korona vírusom príde do Európy, sa stane ihneď celebritou. Medzinárodnou. Vďaka médiám dnes nemusíš celý život tvrdo makať, aby si sa dostal do televízie. Stačí ísť na pár dní do Talianska, neumývať si ruky a zhlboka sa nadýchnuť vždy po tom, ako si niekto pri tebe kýchne.

korona vírus Čína

No čo ak korona vírus nechceš dostať? Máš si doma spraviť zásoby potravín na rok, zadebniť okná, upchať komín a nevychádzať von? Kúpiť si skafander a kyslíkové prístroje? Alebo sa dokonca presťahovať na opustený ostrov uprostred oceánu? Ak by si počúval média, po pár týždňoch stresu a obáv by si sa pravdepodobne k jednej z možností reálne uchýlil. No realita je kúsoček iná.

Keď muži vládnu svetu…

Hovorí sa, že chrípka je pre chlapa smrteľnou chorobou. A ja môžem len súhlasiť. Čo sa tým snažím povedať? Poďme pekne poporiadku. Vo väčšine krajín sveta vládnu chlapi. Sú to väčšinou chlapi, kto vedie veľké firmy a robí dôležité rozhodnutia. Korona vírus je v zásade len taká silnejšia chrípka, ktorú každý jedinec s dobrou imunitou prežije bez akejkoľvek ujmy na zdraví. No čo sa stane, keď chlap započuje to hrôzostrašné slovko „chrípka“? Alebo, dokonca ešte hrôzostrašnejšie slovné spojenie „silnejšia čínska chrípka“? No predsa spanikári. Premôže ho neskutočný strach z predstavy soplíka, kašľu a teploty. Brrrr.

korona vírus muž

A tak sa muži po celom svete rozhodli, že túto strašlivú chrípku s menom korona vírus zastavia skôr, ako ju dostanú a spôsobí im soplík, kašeľ a teplotu. Začali šíriť poplašné správy, zaviedli kontroly na letiskách, zrušili veľké akcie a podobne. Nuž, takto to vyzerá, keď svetu vládnu muži…

Čo teda robiť, aby si koronavírusovú epidémiu prežil? Ideálne, nič. Ži si svoj pokojný život a ak sa ti koronu náhodou podarí od niekoho schytať, vylieč ju ako štandardnú chrípku – ležaním v posteli, vitamínmi, zázvorom a teplým čajom s citrónom. Vlastne, nie. Choď sa nahlásiť k doktorke, ktorá ťa v panike ihneď pošle do karantény, kde ťa budú prísne strážiť vojaci v skafandroch so samopalmi v ruke. A potom mi napíš, ako to tam vyzerá, samého ma to veľmi zaujíma…

Zdroj obrázkov – Pixabay

Ďalšie zaujímavosti na: stres

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Odoberaj newsletter od Valacha

Tradície žijú v každom z nás. Valach ti ich pomôže prebudiť. Články plné zaujímavých tém, tradičných receptov, súťaže a novinky. To všetko v tvojej emailovej schránke.

Prihlasovanie prebehlo úspešne. Ďakujeme!