Čína z bravčového karé

od Klaudia Laliková
Čína z bravčoveho

Poď si pripraviť Čínu z bravčového karé. Na čínu a jej prípravu nájdeš asi tisíce rôznych receptov. Nie nadarmo sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Môžem ti zaručiť, že čína z bravčového karé je jednoduchý, lacný a veľmi chutný obed. Medzi najdôležitejšie prísady v čínskej kuchyni patrí sójová omáčka, zázvor, cibuľa, či rôzne huby. Pár prísad použijeme aj my.

 

Čína z bravčového karé:

Porcií: 3

Čas prípravy: 40 minú

 

Budeš potrebovať:

250 g bravčové  karé (alebo iné mäso podľa tvojej voľby)

150 ml kokosovej smotany

2-3 čl kari korenie

2-3 čl čína korenie

2 čl sójovej omáčky

3 strúčiky cesnaku

4 malé šampiňóny

2 mrkvy

1 cibuľa

1/2 póru

2 kusy zeleru

trocha jarnej cibuľky na ozdobu

soľ, čierne korenie a olej podľa potreby

 

Postup prípravy:

Na začiatok si pripravíme nakrájané umyté mäso. Najlepšie bude chutiť mäso nakrájané na tenké rezančeky. Cibuľku a cesnak jemne opražíš a pridáš mäso. Keď je mäso opražené, pridaj koreniny a sójovú omáčku. Môžeš pridať zázvor, najlepšie čerstvý. Mäso nechaj pár minút podusiť. Pustí ti šťavu, ale nezabúdaj mäso podlievať vodou.

 

Správne pripravená zelenina ala čína z bravčového karé

Správne pripravená zelenina ala čína z bravčového karé

 

Medzi tým, čo sa ti mäso dusí, si nakrájaj zeleninu na rezance a pridaj k mäsu. Nechaj 20 minút dusiť a na záver pridáš kokosovú smotanu. Kokosová smotana dodá jedlu užasnú krémovú chuť. Dochutíš podľa vlastnej chuti. Dávaj pozor, aby zelenina nebola rozvarená. Výsledok je jemne chrumkavá, ale nie surová zelenina.

 

Môj tip:

Podávame s ryžou, alebo rezancami. Osobne však preferujem ryžu.

Plánuješ cestu do Číny? A vieš že, Čína je krajina rôznych povier a zvykov?  Jedna z povier hovorí, že ak si niekde v reštaurácií nikdy nezapichuj jedlo paličkami, pretože to znamená smrť kuchárovi. V Číne sa tiež traduje, že ak si s niekym pripiješ, musíš vypiť pohárik až do dna… No myslím si, že na Slovensku máme podobný zvyk. Vieš ako na Slovensku – kapurková. Vlastne tá nikdy nie je kapurková.

 

Prajem ti dobrú chuť.

0 Komentár

Odporúčame tiež

Chceš článok komentovať?

Odoberaj newsletter od Valacha

Tradície žijú v každom z nás. Valach ti ich pomôže prebudiť. Články plné zaujímavých tém, tradičných receptov, súťaže a novinky. To všetko v tvojej emailovej schránke.

Prihlasovanie prebehlo úspešne. Ďakujeme!