Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Vajíčková polievka so zemiakmi

od | máj 31, 2018 | Polievky, Recepty, Vegetariánske jedlo | 0 komentárov

Dnes si pripravíme vajíčkovú polievku so zemiakmi. Polievka je pre mňa jednou z najdôležitejších jedál. Všetci dobre vieme, že polievka nás krásne nasýti a osvieži. Vajíčkovo zemiaková polievka a rôzné iné polievky pripravia tvoj žalúdok na ľahšie strávenie tuhej stravy. Ďalším prínosom polievok je, že ti zabezpečia prínos tekutín, ktorý je dôležitý hlavne v horúčavách.

Tento recept robievala aj moja babka. Robila tu najlepšiu vajíčkovo-zemiakovú polievku na svete. Každý varí inak, ale my si dnes pripravíme tu najchutnejšiu  vajíčkovo-zemiakovú polievku, ktorá pozostáva z pár surovín, ktoré máš určite  doma. Vajíčková polievka so zemiakmi je hotová do pol hodinky.

Mne síce trvala dlhšie, lebo som ešte musela ísť ku sliepkam po vajíčka a pre pažítku, ktorú mám až na samom konci záhradky. 🙂

Vajíčkovo zemiaková polievka:

Porcií: 4

Čas prípravy: 30 minút

Budeš potrebovať:

340 g zemiakov

35 g polohrubej múky

3 vajíčka

1 cibuľa

3 strúčiky cesnaku

2 čl sladkej papriky

2 čl mletej rasce

2 bobkové listy

1 hrsť pažítky

soľ, čierne mleté korenie a olej podľa potreby

Postup prípravy:

Cibuľku a cesnak si nakrájaj na drobno. Na oleji speníš cibuľku a cesnak.  Cesnak môžeš postrúhať aj na strúhadle. Pridaj korenie a bobkové listy, okrem červenej papriky, tá si počká na zápražku. Zemiaky si očisti, umy a nakrájaj na menšie kocky. Pridaj ich do hrnca, premiešaj a 2-3 minútky nechaj dusiť. Zalej vodou tak, aby boli zemiaky celé ponorené. Var na prudkom ohni 15 minút.

Medzi tým si priprav zápražku. V panvičke nechaj rozpáliť olej a pridaj múku, ktorú necháš speniť. Pridaj sladkú papriku od Valacha. Chvíľu opraž a pomaličky pridaj zápražku do polievky, kde sa ti varia zemiaky. Necháš ďalších 10 minút variť. Na záver skontroluj, či sú zemiaky mäkké a pridaj 3 rozmiešané vajíčka. Var ďalších 5 minút.

Polievky sú ideálnym riešením aj pre tie domácnosti, ktorým neostáva veľa času na varenie, kvôli iným povinnostiam. Príprava vajíčkovo-zemiakovej polievky nezaberá veľa času a nie je s ňou ani veľa námahy.

Môj tip:

Polievku dochuť pažítkou, alebo petržlenovou vňaťou.

Prajem ti dobrú chuť.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie zaujímavosti na: cesnak // polievky // vegetariánske // zdravý olej // zemiaky

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Valach ponúka semienka na pestovanie

Pin It on Pinterest

Share This