Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Domáci peeling – krok za krokom ako si ho vyrobiť z bežných ingrediencií

od | máj 31, 2021 | Valach odporúča | 0 komentárov

Domáci peeling si obľúbi každý, kto sa aspoň trošku stará o kvalitu svojej pleti. No kto by nechcel mať pleť jemnú – ako detská pokožka a vyživenú – ako by práve absolvoval deň v salóne krásy? Pritom naozaj stačí pár bežne dostupných ingrediencií a na drahé kozmetické peelingové prípravky môžeš zabudnúť.

Pravidelné odstraňovanie odumretých buniek kože má svoj význam. Platí to naozaj pre všetkých, nie iba pre nežnejšie polovičky ľudstva a to bez ohľadu na vek. Pleť aj koža na celom tele bude vďaka mechanickému peelingu jemná, hladká a dobre prekrvená. Ak si zo starostlivosti o pleť a pokožku tela vytvoríš pravidelný rituál, jednoznačne sa to odzrkadlí na ich kvalite. Samozrejme aj tu platí, že menej je viac. Žiadny peeling nie je určený na denné používanie, no dopriať si ho raz za 2 týždne je na nezaplatenie.

med

Domáci peeling na ruky

Ruky sú namáhané denno-denne. Netreba preto zabúdať ani na ne. Dopraj rukám špeciálnu peelingovú kúru 2-krát do mesiaca. Budeš na ňu potrebovať 1 lyžicu kokosového oleja, pár kvapiek citrónovej šťavy, lyžicu medu a lyžicu kryštálového cukru. Z ingrediencií vymiešaj kašičku.

Ruky si umy teplou vodou a nanes pripravený peeling. Nechaj pôsobiť pár minút a následne teplou vodou ruky dôkladne umy. Dobre ich utri a natri krémom na ruky. A je to.

Ak si nepoužil celú kašičku naraz, pokojne zvyšok odlož do skleneného uzatvárateľného pohára a umiestni do chladničky.

káva

Overená kávová klasika na celé telo

Ostali ti zvyšky kávy z kávovaru? Jednoznačne ich nevyhadzuj. Tieto zvyšky sú dokonalou ingredienciou pre domáci peeling. Kávový peeling je vhodný najmä pre pokožku tela. Môžeš ho vyskúšať aj na pleť, no nie v prípade, ak je tvoja pleť veľmi citlivá.

Vymiešaj kávové usadeniny s olivovým olejom v pomere 1:1 na kašičku. Nanes po sprche na mokrú pokožku tela, prípadne aj tváre. Jemne ho vmasíruj, no nepritláčaj príliš, aby si kožu nepodráždil. Kofeín v peelingu napomôže zlepšiť cirkuláciu krvi a podporí tvorbu kolagénu. Olivový olej jej dodá vitamíny a vláčnosť. Za seba poviem, že kombinácia kávy a olivového oleja funguje perfektne.

Medový domáci peeling na tvár

Svieža pleť a zdravé vlasy? No to je základ prirodzenej krásy. O krásnu pleť sa postará kombinácia cukru, medu a vylúhovaného zeleného čaju. Zmiešaj ich v rovnakom pomere – teda rovnaký diel cukru, rovnaký diel medu a rovnaký diel uvareného zeleného čaju. Vytvor kašičku. Pleť najskôr dôkladne opláchni teplou vodou. Neutieraj, ale rovno jemnými krúživými pohybmi nanes pripravený peeling. Nechaj pár minút pôsobiť a dôkladne umy teplou vodou. Osuš jemne uterákom a nanes na tvár svoj obľúbený pleťový krém. Tento peeling dôkladne vyčistí aj osvieži pleť.

vločky na domáci peeling

Domáci peeling na citlivú pleť

Citlivá a suchá pleť si vyžaduje aj jemnejší prístup. V tomto prípade zvoľ na tvár ovsené vločky. Tie zbavia pleť odumretých buniek veľmi šetrne. Navyše vyživujú a upokojujú suchú a podráždenú pokožku. K lyžici pomletých (alebo rozdrvených) ovsených vločiek pridaj lyžicu olivového oleja a lyžicu medu. Nanáša sa rovnako ako v predošlom prípade. Tvár najskôr umy teplou vodou a následne nanes peeling krúživými pohybmi. Stačí zľahka, bez pritláčania. Opäť minútku-dve nechaj pôsobiť a umy teplou vodou. Tvár osuš čistým uterákom a natri krémom.

Obr. pixabay.com, flickr.com

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie zaujímavosti na: káva // med // olivový olej // peeling

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Valach ponúka semienka na pestovanie

Pin It on Pinterest

Share This