Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Užívať konope? Môžem to legálne robiť aj na Slovensku?

od | feb 11, 2020 | Valach odporúča | 0 komentárov

Smiem užívať konope? Táto zaujímavá otázka mi napadla po tom, čo som na internete objavil mnohé prípravky vyrobené z tejto zázračnej rastlinky. Je možné legálne užívať konope, aj keď je to stará známa droga?

Konope pozná každý. Jeho obrázok nájdeš vo všetkých letáčikoch, plagátoch, či videách, ktoré informujú o škodlivosti drog. Dôvod? Konope je základnou surovinou na výrobu marihuany, jednej z najpoužívanejších drog na svete. Vďaka tomu v spoločnosti panuje domnienka, že konope = droga. No už deti na základných školách sa učia, že konope už od dávnych vekov slúži aj na iné účely. Napríklad, vyrábajú sa z neho kvalitné laná, keďže vlákna jeho stonky sú pevné a odolné. V televízii si určite videl reklamu na konopné mastičky. Niektorí vtipkári možno začnú rozmýšľať, ako takúto legálnu mastičku dostať do tela a vyťažiť z nej účinky marihuany.

užívať konope konopná tinktúra

Samozrejme, jesť mastičku asi nie je dobrý nápad. No potom sú tu aj iné produkty vyrábané z konope, ktoré sú určené na vnútorné použitie. Napríklad, konopná tinktúra, CBG alebo CBD konopný olej. V takomto prípade môžeš úplne legálne užívať konope. No neteš sa predčasne.

Užívať konope a „užívať konope“ – to je rozdiel

Smutná správa pre všetkých špekulantov znie, že na svete existuje viacero odrôd konope. Na prvý pohľad ich rozozná len skúsené oko, no výrazne sa líšia najmä v látkach, ktoré obsahujú. Na výrobu marihuany sa používa konopa hašišová, ktorá má vysoký obsah THC. No a práve THC je látka, ktorá spôsobuje všetky „pozitívne“ účinky marihuany. Na výrobu mastí, čajov, tinktúr a iných legálnych konopných produktov sa používa konopa siata, ktorá má len minimálny obsah THC. Účinky marihuany tak od týchto produktov očakávať rozhodne nemusíš. No žiadny strach. Konopa siata má na ľudské telo radu iných legálnych pozitívnych účinkov!

Migréna, nespavosť, rakovina

Nie, nie, týmto podnadpisom neodkazujem na negatívne dôsledky fajčenia marihuany, ale práve na pozitívne účinky jej legálnej sestry, konopy siatej. Nebudeme sa hrať na chémiu či biológiu hrou, teda načakaj, že ti tu teraz ukážem chemické vzorce všetkých účinných zložiek konopy siatej. No vedz, že ich je poriadne veľa! Na demonštráciu účinkov na ľudský organizmus si vyberiem konopnú tinktúru, ktorá má priaznivých účinkov najviac. Napríklad, citeľne pomáha proti migréne, ale aj bolesti kĺbov. Upokojuje telo, znižuje stres a pôsobí proti nespavosti. Pomáha pri oparoch, popáleninách a ekzémoch, významné účinky dosahuje aj pri liečení rozličných zápalov. A čerešnička na torte – pomáha pri liečení nádorových ochorení, inými slovami, aj pri liečbe rakoviny. Wow!

konopná tinktúra – konopná farma Liptov

Účinky konopnej tinktúry mňa samého prekvapili. Užívať konope v takejto podobe je nielenže plne legálne, ale naviac mimoriadne zdravé! A to nie sú len nejaké marketingové „kecy“, ale pozitívne účinky potvrdili už stovky ľudí, ktorí ich zažili na vlastnej koži. Ak chceš konopnú tinktúru okúsiť aj ty, odporúčam kvalitný slovenský výrobok od Konopnej farmy Liptov, ktorý nájdeš v našom e-shope. A teraz si už len počkať na najnovší legálny výživový doplnok, ktorý bude založený na pervitíne, heroíne, alebo iných drogách…

Obrázky: pixabay.com, súkromný archív

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie zaujímavosti na: konope

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Valach ponúka semienka na pestovanie

Pin It on Pinterest

Share This