Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Konope v kozmetike má neuveriteľné regeneračné účinky

od | feb 26, 2021 | Bylinky, Valach odporúča | 0 komentárov

Konope je rastlina stará ako ľudstvo samo. Účinky rastliny objavili už v starovekej Číne. Rastlina má také regeneračné schopnosti, akými hádam žiadna iná nedisponuje.

Konope je paradoxne najrozšírenejšou poľnohospodárskou plodinou na svete.

konope pestovanie

Je užívanie konope bezpečné?

Konope ako také čelí často predsudkom. Človeku zavŕta chrobáčik v hlave. Nemôžem si používaním konopnej kozmetiky ublížiť? Neovplyvní to moju psychiku? A je to vôbec u nás legálne?

Bez obáv. Predsudky môžu ísť bokom. Konope totiž nie je len jedno. Konope indické je odroda, z ktorej sa získava hašiš a marihuana. Obsahuje viac ako 0,3 percenta omamných látok tetrahydrokanabinolu (THC). Konope siate je úplne iný druh s minimom THC. Olej získaný zo semien konope siateho, sa uplatnil v potravinárstve aj v kozmetike.

Konopný olej je kráľom medzi olejmi

Konopný olej má najvyšší podiel účinných látok zo všetkých rastlinných olejov. Považuje sa za jeden z najzdravších olejov na svete.

Vyrába sa v podobe nerafinovaného konopného oleja lisovaním za studena. Tento olej má mierne orieškovú chuť a tmavú zelenú farbu. Je určený na vnútorné užívanie. Je vhodný na dennú konzumáciu v množstve 1 — 2 polievkových lyžíc. Svoje využitie si nájde v studenej kuchyni. Dochuť ním šaláty, či nátierky. Dôležité je, aby nikdy neprešiel tepelnou úpravou.

konopné semená

Konopný olej má vysoký obsah Omega-6 a Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín v ideálnom vyváženom pomere. Z ďalších cenných látok to sú chlorofyl a vitamín E, ale aj vitamíny A, D a niektoré vitamíny skupiny B a fytosteroly. Z minerálov obsahuje najmä vápnik, horčík, draslík a železo.

A práve v obsahu tak širokej škály biologicky hodnotných látok a v ich ideálnom prírodnom nakombinovaní tkvie účinnosť konopného oleja. Konopný olej je vďaka tomu spájaný s eliminovaním celej rady tzv. civilizačných ochorení.

Konope v kozmetike

Na kozmetické účely sa využíva predovšetkým olej rafinovaný. Tento je naopak číry, bez chuti, s nevýraznou vôňou. Regeneračný konopný olej je vhodný na vonkajšie použitie pri starostlivosť o suchú, ekzematickú a problematickú pokožku.

Konopný olej má výrazné regeneračné účinky, podporuje rýchle hojenie, hydratuje a napína pokožku. Je schopný optimalizovať pH pleti a obnovuje aj jej prirodzený ochranný film. Udržiava celkovo mladistvý vzhľad. Vďaka svojim účinkom sa hodí na potieranie spálenej pokožky po slnení, ako aj ošetrenie bežných popálenín. Má priaznivé účinky v riešení problémov s lupinami, ekzémom, psoriázou či akné. Rovnako účinná je pleťová a telová kozmetika s obsahom konope.

Ak ťa trápia suché, lámavé vlasy, aj tu má konope svoje využitie. Vlasové zábaly s olejom robia divy. Aj jednoduché nanášanie oleja na končeky vlasov priaznivo vplýva na vlasovú štruktúru.

Jeho regeneračné účinky sú badateľné v starostlivosti o pleť, pokožku, vlasy aj nechty.

canabis

obr.pixabay.com

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie zaujímavosti na: Bione // konope // konopný olej // TOPVET

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Valach ponúka semienka na pestovanie

Pin It on Pinterest

Share This