Ovocné smoothies 3-krát inak

od Klaudia Laliková
Ovocné smoothies 3-krát inak

Ovocné smoothies sú ideálnym riešením na tie rána, keď nemáš chuť stráviť hodinu pripravovaním raňajok a umývať kopec riadu. Preto tu pre teba mám 3 zdravé, jednoduché a výborné ovocné smoothies. Hotové sú do pár minút a ty si môžeš v kľude popíjať dobrotu. Tvoj žalúdok ostane sýty a telo vzpružené.

 

Ovocné smoothies 3-krát inak:

 

Porcií: 3

Čas prípravy: 10 minút

 

Budeš potrebovať:

Špenátové smoothie:

20 g špenátu

1 zrelý banán

50 ml bieleho gréckeho jogurtu

1/2 mäkkého avokáda

listy špenátu na ozdobu

 

 Jahodové smoothie:

120 g jahôd ( ja som mala jahody zo záhrady)

1 zrelý banán

1/2 jablka

50 ml bieleho gréckeho jogurtu

listy mäty na ozdobu

 

Dyňové smoothie: 

200 g dyne červenej

1 zrelý banán

50 ml bieleho gréckeho jogurtu

1/2 jablka

listy mäty na ozdobu

 

Postup prípravy:

Zájdi si do záhrady a nazbieraj zopár čerstvých listov špenátu zrelých jahôd a listy mäty na ozdobu.

Špenátové smoothie: špenátové listy umy a vlož do mixéra. Postupne pridaj všetky potrebné ingrediencie na špenátový smoothie a mixérom rozmixuj. Jablko očisti od jadierok. Ak chceš, aby bol smoothie redší, stačí pridať viac jogurtu, alebo trocha mlieka, či vody. Ak ho chceš hustejší, pridaj viac avokáda, alebo banánu.

Jahodové smoothie: Jeden z mojich obľúbených. Umy a očisti jahody, 1/2 jabĺčka a všetko pekne zmixuj mixérom. Pridaj biely grécky jogurt. Grécky jogurt kľudne zameň za biely ovčí alebo kozí jogurt. U Valacha v Spišskej ich máme vždy čerstvé.  Jogurt dodá smoothie užasnú krémovú chuť, ktorá je nenahraditeľná. Všetko spolu premiešaj a jahodové smoothie je na svete. Ozdob listom mäty.

Dyňové smoothie: Dyňu si očisti od jadierok, pokrájaj na menšie kúsky a vlož do mixéra. Pridaj biely grécky jogurt a zbytok ingrediencií. Pre hustejší smoothie pridaj viac banánu.

 

Môj tip:

Ja som cukor vôbec nepridávala.  Ak preferuješ akýkoľvek z týchto smoothies sladší, kľudne pridaj 1 čl. trstinového cukru, včelí med, alebo javorový sirup. Prirodzená chuť zdravých smoothie nápojov je však najlepšia bez pridaného cukru.

 Nazdravie!

1 Komentár

Odporúčame tiež

1 Komentár

Chceš článok komentovať?

Páči sa ti náš obsah?

Prihlás sa na odber newslettra a Valach ti bude posielať články plné zaujímavých tém a kvalitného obsahu priamo na tvoj email.

Prihlasovanie prebehlo úspešne. Ďakujeme!