Sušienky z ovsených vločiek

od Klaudia Laliková
Sušienky z ovsených vločiek

Stalo sa u mňa doma takým zvykom, že každú nedeľu upečiem nejakú dobrotu. Posledne som spravila úžasné sušienky z ovsených vločiek. Na ich prípravu ti stačí pár ingrediencií a ak chceš naozaj kvalitné suroviny na zdravé sušienky z ovsených vločiek, tak ich nájdeš v kamennej predajni Valach v Spišskej Novej Vsi. 

Si aj ty priaznivec zdravej stravy? Ak je odpoveď áno, tak sušienky z ovsených vločiek sú pre teba tým správnym riešením na tie chvíle, keď nevieš čo si dať, aby to zase neskončilo tým, že vyješ polovicu chladničky 😀 a potom tie výčitky svedomia… Sušienky zo zdravých surovín si môžeš dopriať bez výčitiek.

 

Sušienky z ovsených vločiek:

 

Porcií:  30 kusov

Čas prípravy: 25 minút

 

Budeš potrebovať:

160 g ovsených vločiek

30 g strúhaného kokosu

30 g hrozienok

30 g mandlí

2 banány

1 vajíčko

1 čl. škorice

 

Postup prípravy:

Začni tým, že si rozpučíš banány vidličkou. Postupne pridáš jedno vajíčko, kokos, hrozienka, mandle a ovsené vločky. Nakoniec pridáš škoricu.

Všetko spolu premiešaj, nie len preto, aby sa spojili všetky úžasné chute, ale hlavne preto, aby vznikla tá pravá konzistencia na úžasné sušienky z ovsených vločiek. Ja som mala chuť sa do hotovej zmesi pustiť hneď, už len kvôli tomu, ako krásne to všetko voňalo. Určite si vieš predstaviť… kokos, hrozienka, banány a k tomu ešte škorica 🙂

Priprav si plech vystlaný papierom na pečenie a môžeš začať tvoriť sušienky z ovsených vločiek. Veľkosť sušienok nechám na teba. Ja mám rada také primeranej veľkosti, čiže som ich mala presne 30 kúskov. 

Hotové sušienky z ovsených vločiek peč v predhriatej rúre na 180 stupňov, 10 až 15 minút.

sušienky z ovsených vločiek

sušienky z ovsených vločiek

Môj tip:

Až vytiahneš plech z rúry, nechaj sušienky poriadne vychladnúť. Môžeš si medzi tým pripraviť teplú čokoládu, alebo kávu.

Najlepšie je sušienky uchovávať v chladničke. Sušienky sú vhodné aj pre deti. Výhodou receptu je, že môžeš suroviny obmieňať. Namiesto kokosu môžeš pridať rôzne orechy a podobne.

Sušienky z ovsených vločiek bez pridaného cukru boli naozaj úžasné. Nezabudni, že banány musia byť vyzreté, lebo práve banány dodajú sladkú chuť sušienkam.

Prajem ti dobrú chuť.

0 Komentár

Odporúčame tiež

Chceš článok komentovať?

Odoberaj newsletter od Valacha

Tradície žijú v každom z nás. Valach ti ich pomôže prebudiť. Články plné zaujímavých tém, tradičných receptov, súťaže a novinky. To všetko v tvojej emailovej schránke.

Prihlasovanie prebehlo úspešne. Ďakujeme!