Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Portál plný zaujímavých článkov už od roku 2010

Micelárna voda vs. pleťové tonikum. V čom spočíva rozdiel?

od | apr 29, 2022 | Valach odporúča | 0 komentárov

Micelárna voda, či pleťové tonikum? Dnes je pleťová voda bežnou výbavou hádam každej ženy. Nie je ale voda ako voda. Hitom poslednej doby sa stala práve tá micelárna. Je naozaj taká skvelá, alebo má len dobrú reklamu? A čo s pleťovým tonikom?

Micelárna voda – HIT v starostlivosti o pleť

Micelárnu vodu dostať kúpiť v každej drogériii. Značiek je mnoho a každá kozmetická firma sa snaží mať tento produkt v ponuke. Bodaj by nie, veď sa stala doslova hitom.

Micelárna voda pleť čistí od make-upu, nečistôt a to aj bez použitia vody z vodovodu. Obsahuje drobné čiastočky – micely, ktoré pleť veľmi dôkladne očistia a ako bonus sú mimoriadne dobre tolerované aj v citlivých partiách ako oblasť očí. Micely pokožku nedráždia a sú schopné naviazať na seba mastnotu a nečistoty, ktoré sú v bežnej vode nerozpustné. Micela funguje ako magnet. Nečistoty sa na ňu doslova pritiahnu a pleť ostane kompletne vyčistená. Zbavia ju mazu, nečistôt v podobe prachu, potu a rôznych ženských farbičiek.

Micelárne vody sú skvelé na cestovanie, kde zastúpia aj radu čistiacich pleťových prípravkov. Denno-denné používanie tohto zázraku má však aj svoje tienisté stránky. Keďže zbavuje pleť aj prirodzeného kožného filmu, hrozí pleti vysúšanie, časom podráždenie a tvorba šupiniek. Takže všetko s mierou aj vtomto prípade. Micelárna voda je skvelá, no s jej používaním to rozhodne nepreháňaj.

pleťová voda s bielou ružou

Zabudnuté pleťové tonikum

Pleťové tonikum je tiež pleťová voda. Jeho vlastnosti sú však o čosi iné. Pokiaľ máš pleť bezproblémovú, po toniku siahať nemusíš. No v prípade, že bojuješ s čiernymi bodkami, akné, alebo iným kožným problémom, na tonikum určite nezanevri.

Po dôkladnom očistení pleti použi tonikum a následne pleť ošetri aj krémom. Tonikum tvoju pleť vyživí, dodá jej vlhkosť a zanechá ju sviežu a jemnú na dotyk. Pokožku tváre upokojuje a zároveň chráni. No ak má tonikum tieto vlastnosti spĺňať, treba si vybrať dobre a doslova šité na mieru podľa typu pokožky. Pozor tiež na alkohol, ktorý pleť naopak vysušuje a dráždi.

čistenie pleti micelárnou vodou

TIP: Ak chceš pleť vyčistiť do hĺbky, dopraj jej občas poriadny domáci peeling. Ako na to si prečítaj v našom článku.

Obr. pixabay.com

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie zaujímavosti na: Bione // krása // TOPVET

Kto je Valach?

Som Valach!

Miroslav Endel, pravý východniar spod Tatier. Otec, partner, parťák aj vedúci. Milujem tradičné a chutné jedlo, napríklad bryndzu, údenú slaninku a domáci ribezlák. Okolo značky Valach spolu s kolegovcami a podporavateľmi vytvárame zaujímavú komunitu nadšencov tradícií, remesla a Slovenska.

Valach ponúka semienka na pestovanie

Pin It on Pinterest

Share This